Misyon ve Vizyon

Misyon

Tarihi ve kültürel temalarının nesillerce bilinmesi ve sürdürülmesi, bir ulusu güçlü kılan özelliklerdendir. Bu sebeple her ulusun milli eğitim sisteminde bu öğeler yer almaktadır.

Kültürel zenginliklerimizden biri olan Türk Müziği ve bileşenlerinin araştırılması, geleneğin sürdürülmesi, iletişim, etkileşim sağlanması bakımından önemlidir ve bu görev büyük oranda üniversitelerin görevidir. Biz, Devlet Konservatuvarının üyeleri olarak; dünya müzikleri arasında önemli bir yere sahip olan müziklerimizin, teorik ve pratik katkılar sağlaması bağlamında çalışmaktayız.

 

Vizyon

Köklü bir geçmişi olan kültür ve sanatımızı koruyan, toplumumuzu tarihi ve kültürel çevre hakkında bilinçlendiren, geleneksel ve çağdaş teknikleri takip eden, araştıran ve yorumlayan, mevcut sorunların çözümüne bilimsel katkı sağlayan, yenilik ve gelişmelere açık, disiplinli çağdaş eğitim-öğretim anlayışıyla Türk Müziğine ve dünya müziğine katkı sağlama amacındayız.

Bize emanet edilen öğrencilerimizin zihinlerini müzikle geliştirerek karakterlerine tanıklık etmekteyiz. Onlardaki bağlılık, sevgi, saygı, özdisiplin gibi değerleri destekleyerek yarınlara ilerliyoruz.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Kampüsü Taşlı Çiftlik Yerleşkesi Tokat / Merkez Posta kodu: 60100 Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.